Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Chcesz zarabiać jak deweloper? Zainteresuj się inwestowaniem pośrednim

18 września , 2017 | Autor: Kuba Karliński

Aby móc inwestować na rynku nieruchomości nie musisz dysponować kapitałem pozwalającym na zakup mieszkania czy lokalu usługowego. Wystarczy, że zdecydujesz się na inwestowanie pośrednie. Czym jest ten rodzaj lokowania pieniędzy? Jak inwestować by minimalizować ryzyko?

Inwestowanie pośrednie bez tajemnic

Po okresie kryzysu ten model inwestowania wraca do łask! Za jego popularnością przemawiają niewątpliwe benefity, nie tylko te finansowe. Pośrednie inwestowanie oznacza przeznaczenie zaoszczędzonego kapitału na instrumenty związane z rynkiem nieruchomości. W jego wyniku inwestor nie posiada fizycznie nieruchomości, jego udział w zarządzaniu posesją reguluje zapis o prawie do jej części (lub części spółki posiadającej nieruchomość). Daną posesją zarządza wybrany przez niego pośrednik dysponujący większym kapitałem, np. spółka deweloperska.

Dla kogo?

Ten rodzaj lokowania kapitału to rozwiązanie zdecydowanie bardziej „demokratyczne” niż klasyczne inwestowanie w mieszkania i lokale usługowe, a zarazem pozbawione jego największych wad. Przede wszystkim nie jest przeznaczone tylko dla zamożnych. W przypadku inwestycji Magmillon może po nie sięgnąć każdy dysponujący kapitałem w wysokości minimum 100 tys. złotych. Po drugie – nie wymaga dbania o nieruchomość, ponieważ to podmiot, np. spółka celowa, zajmuje się oddaniem posesji do użytku, renowacjami i wszelkimi pracami remontowymi czy konserwacyjnymi. Kolejną zaletą takiego inwestowania jest możliwość skorzystania ze specjalistycznej wiedzy ekspertów zarządzających łącznym portfelem nieruchomości. To ludzie, którzy najczęściej znają od lat rynek i kulisy inwestowania w lokale mieszkalne i usługowe. Inwestowanie pośrednie to doskonałe rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z sektorem nieruchomości, które dysponują już pewnym kapitałem, ale nie posiadają jeszcze rozległej wiedzy na temat cieni i blasków inwestowania.

Nieruchomości, w które warto zainwestować

Jakie miejsca są szczególnie interesujące z punktu widzenia inwestora? Warto zainteresować się tymi mniej oczywistymi nieruchomościami, które za kilka lat mogą okazać się kurą znoszącą złote jajka.

Dobry inwestor musi myśleć bardzo perspektywicznie. Pomysłem skazanym na powodzenie jest inwestowanie w nieruchomości w tych miejscach miasta, które będą szczególnie atrakcyjne dopiero za kilka lat, np. w pobliżu budowanej obwodnicy czy na trasie nowo budowanej linii metra.

Projekt inwestycyjny Magmillon przewiduje budowę kameralnego apartamentowca przy ul. Długosza 22a na zakupionym już przez spółkę celową gruncie. Budynek zostanie ukończony w 2019 roku. Znajdzie się w nim 18 mieszkań o powierzchni 40, 60 i 70 m2. Inwestycję cechuje ciekawa i nowoczesna architektura, harmonijna z tradycyjną zabudową Woli oraz doskonała lokalizacja dla osób pracujących w centrum Warszawy. W odległości pięciominutowego spaceru będzie znajdowała się przyszła stacja metra Młynów. Biurowiec Warsaw Spire usytuowany jest 10 minut drogi od inwestycji, Pałac Kultury i Nauki – 13 min, zaś Plac Bankowy – 15 min.

Powierzchnia budynku przy Długosza 22a wyniesie około 1000 m2. Docelowo na piętrach I-III znajdą się wygodne mieszkania dwupokojowe (o powierzchni 39 m2) i trzypokojowe (59 m2), a na ostatniej kondygnacji większe, dwupoziomowe mieszkania 70-metrowe. Koszt zakupu i budowy wynosi około 6000 zł/m2 , zaś szacowana średnia cena sprzedaży – 8000-9000 zł/m2. Oznacza to, że szacowany zysk inwestora ukształtuje się na poziomie 30%. Rozliczenie spółki, wypłata kapitału i zysku dla poszczególnych inwestorów ma nastąpić do końca 2019 roku.

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0