Robert Jarzynka jest europejskim rzecznikiem patentowym oraz zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej EUIPO.
Robert jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację rzecznikowską przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych oraz Podyplomowe Studia Prawa Własności Przemysłowej w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Od 2005 r. założyciel i wspólnik kancelarii prawno-patentowej Jarzynka i Wspólnicy. Współzałożyciel i wiceprezes „Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Własności Przemysłowej”. W 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.
Specjalizuje się w znakach towarowych, wynalazkach oraz wzorach użytkowych, wzorach przemysłowych, postępowaniach zgłoszeniowych, postępowaniach dotyczących naruszeń oraz spornych, prowadzeniu procesów sądowych, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie praw autorskich.
To jest pierwsza część naszej rozmowy, w której poznacie historię mojego gościa. Rozmawiam z Robertem o praktyce dotyczącej własności intelektualnej, czyli znakach towarowych, wynalazkach i wzorach przemysłowych. Robert podpowiada, od czego chronić swoją własność intelektualną, zabezpieczyć się przed jej utratą, a także jak bronić się przed zarzutami o naruszenie własności intelektualnej.
Polecana książka:
– Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi”
Linki:
O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?
Kim jest Robert Jarzynka
O znakach towarowych, wynalazkach, wzorach przemysłowych
Od czego zacząć chronić swoją własność intelektualną
Jak bronić się przed zarzutami o naruszenie własności intelektualnej
Jak zabezpieczyć się przed utratą swojej własności intelektualnej
Gdzie szukać informacji o własności intelektualnej
Przykłady rozstrzygnięć spraw dotyczących własności intelektualnej
Skąd pomysł na specjalizację rzecznika patentowego
Gdzie można znaleźć Roberta Jarzynkę