Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #024: O znakach towarowych, wynalazkach, wzorach przemysłowych i własności intelektualnej – Robert Jarzynka

12 grudnia , 2021 | Autor: Kuba Karliński

Robert Jarzynka jest europejskim rzecznikiem patentowym oraz zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej EUIPO.

Robert jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację rzecznikowską przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych oraz Podyplomowe Studia Prawa Własności Przemysłowej w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 2005 r. założyciel i wspólnik kancelarii prawno-patentowej Jarzynka i Wspólnicy. Współzałożyciel i wiceprezes „Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Własności Przemysłowej”. W 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Specjalizuje się w znakach towarowych, wynalazkach oraz wzorach użytkowych, wzorach przemysłowych, postępowaniach zgłoszeniowych, postępowaniach dotyczących naruszeń oraz spornych, prowadzeniu procesów sądowych, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie praw autorskich.

To jest pierwsza część naszej rozmowy, w której poznacie historię mojego gościa. Rozmawiam z Robertem o praktyce dotyczącej własności intelektualnej, czyli znakach towarowych, wynalazkach i wzorach przemysłowych. Robert podpowiada, od czego chronić swoją własność intelektualną, zabezpieczyć się przed jej utratą, a także jak bronić się przed zarzutami o naruszenie własności intelektualnej.

 

Polecana książka:
– Robert Cialdini „Wywieranie wpływu na ludzi”

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:56

Kim jest Robert Jarzynka

00:02:23

O znakach towarowych, wynalazkach, wzorach przemysłowych

00:04:32

Od czego zacząć chronić swoją własność intelektualną

00:11:50

Jak bronić się przed zarzutami o naruszenie własności intelektualnej

00:13:17

Jak zabezpieczyć się przed utratą swojej własności intelektualnej

00:20:08

Gdzie szukać informacji o własności intelektualnej

00:22:12

Przykłady rozstrzygnięć spraw dotyczących własności intelektualnej

00:27:49

Skąd pomysł na specjalizację rzecznika patentowego

00:32:09

Gdzie można znaleźć Roberta Jarzynkę

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0