Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #019: O długowieczności, dbaniu o wysoką energię, nagradzaniu się i pomaganiu w redystrybucji szans – Marek Zmysłowski

7 November , 2021 | Autor: Kuba Karliński

Marek Zmysłowski jest przedsiębiorcą, inwestorem na rynku startupów i fanem rynków wschodzących. Sprzedawał produkty finansowe, był instruktorem snowboardu i pracował jako barman. Zaczął działać w branży internetowej i pogrzebowej. Wyemigrował z Polski do Nigerii, gdzie na zlecenie największego na świecie funduszu inwestującego w przedsięwzięcia internetowe, uruchomił od zera firmę e-commerce Jumia, która bardzo urosła i weszła potem na giełdę w Nowym Jorku.

Przez współpracę z niewłaściwymi ludźmi przy kolejnym projekcie trafił na listę najbardziej poszukiwanych Interpolu. 2 lata zajęło mu oczyszczenie się z zarzutów i udowodnienie, że cała sprawa była owocem korupcji. Swoje przygody opisał w książce „Goniąc czarne jednorożce”.

Aktualnie Marek jest inwestorem w firmie Sunroof produkującej dachy solarne. Z pasją pochłania książki, interesuje się długowiecznością i dokłada swoją cegiełkę do tego, żeby świat był lepszym miejscem. Założył m.in. Fundację Maya, która mądrze wspiera dzieci z biednych rodzin krajów rozwijających się przez stworzenie im warunków do nauki i wyjścia z biedy.

 

To jest druga część naszej rozmowy, w której rozmawiam z Markiem m.in. o długowieczności i dbaniu o wysoką energię, czytaniu książek oraz nagradzaniu siebie. Poruszamy też temat pomagania, redystrybucji szans w życiu i Fundacji Maya, którą Marek założył.

 

Polecane książki:

  • David Sinclair, Matthew LaPlante “Jak żyć długo. Dlaczego się starzejemy i czy naprawdę musimy”
  • James Nestor “Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki”
  • Al Ramadan, Christopher Lochhead, Kevin Maney, Dave Peterson „Play Bigger”

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:33

O długowieczności i dbaniu o wysoką energię

00:07:35

O tworzeniu środowiska, które wspiera dobre nawyki

00:08:56

O czytaniu książek

00:13:13

Pytanie, jakie warto sobie zadawać

00:16:13

O nagradzaniu siebie

00:20:04

O próbowaniu nowych rzeczy

00:24:25

O pomaganiu, redystrybucji szans w życiu i Fundacji Maya

00:32:23

Gdzie można znaleźć Marka Zmysłowskiego

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0