Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Kupić, Wybudować, Zamieszkać

7 września , 2015 | Autor: Kuba Karliński

Własna działka pod budowę domu staje się coraz bardziej atrakcyjną opcją dla tych wszystkich, którzy  pragną wynieść się poza miasto zaznać spokoju. Brak miejsca i ciasnota najbardziej doskwiera mieszkańcom stolicy, którzy notorycznie skarżą się na brak miejsc parkingowych oraz niedostatek zielonych terenów rekreacyjnych.

Inwestycje poczynione w infrastrukturę drogową sprawiły, że zamieszkanie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od miasta nie kojarzy się już warszawiakom z wielogodzinną podróżą samochodem.

Taniej już nie będzie

Ceny działek w województwie mazowieckim z roku na rok minimalnie zyskują na wartości. Z danych udostępnionych przez portal Otodom.pl. wynika, że za ziemię pod Warszawą o powierzchni 800-1200 mkw. trzeba zapłacić średnio 214 zł/mkw. czyli o około 3 procent więcej niż rok temu.

Jest to też ostatni dzwonek dla osób, które chcą wybudować dom posiłkując się kredytem hipotecznym. Od początku roku weszły w życie uregulowania prawne dotyczące wkładu własnego przy zaciągnięciu kredytu hipotecznego. W 2014 roku było to 5 procent, a teraz już 10. W przyszłych latach wkład własny ma być systematycznie zwiększany.

Wielką niewiadomą jest też zniesienie ograniczenia zakupu działek przez cudzoziemców, które ma zakończyć się w maju 2016. Należy zaznaczyć w tym wypadku, że owo ograniczenie dotyczy wyłącznie gruntów rolnych, jednak analitycy zgodnie twierdzą, że będzie to miało też wpływ na wzrost cen działek budowlanych.

Pod Warszawą nawet grupowo

Osoby, które zastanawiają się nad kupnem działki pod budowę domu na pierwszy rzut oka nie powinny mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego miejsca. – Szczególnym zainteresowaniem cieszą się ostatnio działki w lokalizacjach na najszybciej urbanizujących się terenach pod Warszawą – głównie na zachodzie, południowym zachodzie oraz południu od stolicy, gdzie dobrą komunikację zapewniają autostrada A2, droga szybkiego ruchu S8 oraz linie kolejowe do Poznania oraz Łodzi – Twierdzi Maria Musiałek z Grupy Emmerson.

Zaletą tej części jest niewątpliwie konkurencyjna cena gruntów, która jest znacznie mniejsza od średniej wartości działek pod Warszawą. Najdroższe są działki mieszczą się w przedziale od 400 do 800 mkw. i trzeba za nie zapłacić ponad 200 zł/mkw. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się działki o większych metrażach. Na kupno działki o powierzchni powyżej 2 000 mkw. decydują się członkowie rodziny lub znajomi, którzy chcą stworzyć w danym miejscu ,,prywatne osiedle”.

dzialki1

– Aktualnie w ofercie znajduje się około 370 gruntów w 20 lokalizacjach. Powierzchnia działek wynosi od 300 do 3000 metrów kwadratowych Oferowane działki zostały wybrane z należytą starannością – ważne jest, aby miały dogodną lokalizację, zapewniającą szybki dojazd do centrum Warszawy, a także bliskość usług oraz placówek edukacyjnych. Oferowane grunty znajdują się w okolicach rozwijających się, w sąsiedztwie nowo powstających domów. Jednocześnie są to malownicze zielone tereny w pobliżu rzek, stawów, czy też dużych kompleksów leśnych, co zapewnia ciszę, spokój i komfort życia nieosiągalny w mieście – zapewnia Maria Musiałek z Grupy Emmerson

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0