Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #010: O energii solarnej, zatrzymaniu starzenia i zachowaniu młodości, pieniądzach i inwestowaniu – Marek Zmysłowski

5 września , 2021 | Autor: Kuba Karliński

Marek Zmysłowski jest przedsiębiorcą, inwestorem na rynku startupów i fanem rynków wschodzących. Sprzedawał produkty finansowe, był instruktorem snowboardu i pracował jako barman. Zaczął działać w branży internetowej i pogrzebowej. Wyemigrował z Polski do Nigerii, gdzie na zlecenie największego na świecie funduszu inwestującego w przedsięwzięcia internetowe, uruchomił od zera firmę e-commerce Jumia, która bardzo urosła i weszła potem na giełdę w Nowym Jorku.

Przez współpracę z niewłaściwymi ludźmi przy kolejnym projekcie trafił na listę najbardziej poszukiwanych Interpolu. 2 lata zajęło mu oczyszczenie się z zarzutów i udowodnienie, że cała sprawa była owocem korupcji. Swoje przygody opisał w książce „Goniąc czarne jednorożce”.

Aktualnie Marek jest inwestorem w firmie Sunroof produkującej dachy solarne. Z pasją pochłania książki, interesuje się długowiecznością i dokłada swoją cegiełkę do tego, żeby świat był lepszym miejscem. Założył m.in. Fundację Maya, która mądrze wspiera dzieci z biednych rodzin krajów rozwijających się przez stworzenie im warunków do nauki i wyjścia z biedy.

 

To jest pierwsza część naszej rozmowy, w której poznasz historię mojego gościa. Rozmawiam z Markiem m.in. o dachach solarnych i energii ze słońca,  prowadzeniu biznesu w Polsce, Afryce i na świecie. Poruszamy też temat zatrzymania starzenia i zachowania młodości, budowaniu umiejętności przedsiębiorcy startupowego, a także o pieniądzach i inwestowaniu.

 

Polecane książki:

  • Marek Zmysłowski „Goniąc czarne jednorożce”
  • Ben Horowitz “Hard things about hard things”
  • David Sinclair, Matthew LaPlante “Jak żyć długo. Dlaczego się starzejemy i czy naprawdę musimy”

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:02:00

Kim jest Marek Zmysłowski

00:04:18

O dachach solarnych i energii ze słońca

00:10:48

Strategia ekspansji nowego biznesu na różnych rynkach

00:18:53

O wdrażaniu ekologicznych rozwiązań w Polsce

00:23:01

O prowadzeniu biznesu w Polsce, Afryce i na świecie

00:30:18

O zatrzymaniu starzenia i zachowaniu młodości

00:31:48

O budowaniu umiejętności przedsiębiorcy startupowego

00:36:04

O pieniądzach i inwestowaniu

00:40:55

Inwestowanie w startupy przez fundusze VC i anioły biznesu

00:46:46

Gdzie można znaleźć Marka Zmysłowskiego

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0