Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #057: Podatki przy zakupie, remoncie wynajmie i sprzedaży mieszkań – Grzegorz Grabowski

17 lipca , 2023 | Autor: Kuba Karliński

Grzegorz Grabowski, czyli Wynajmistrz.pl.

************** ************************ ************************ ************************ ************************
REKLAMA
Mam dla Was wyjątkowe zaproszenie na konferencję – Forum Świadomych Inwestorów w Nieruchomości, które organizuję w Warszawie już 16 września 2023 r. Od rana do wieczora merytoryczne wystąpienia praktyków – inwestorów, uzupełnione czasem na networking i wymianę doświadczeń, a wieczorem bankiet – kolacja, znowu okazja do nawiązania kontaktów, znalezienia partnerów do inwestycji i dobra zabawa.

> Jeśli inwestujesz w nieruchomości, musisz tam być!
> Jeśli jeszcze nie inwestujesz, to tym bardziej nie może Cię tam zabraknąć! Wszyscy bogaci ludzie inwestują w nieruchomości.

Na Forum Świadomych Inwestorów w Nieruchomości wystąpią oprócz mnie m.in.:
– Marek Zmysłowski, który buduje prywatne miasto na Dominikanie
– Dawid Gutkowski, który wyszedł z 11-milionowego długu, a dziś sprzedaje nieruchomości w Hiszpanii
– Elżbieta Liberda, radca prawny i inwestorka
– Mariusz Stężały, który wyspecjalizował się w kwaterach pracowniczych
– Jerzy Sempowicz, który zarabia na trudnych nieruchomościach
– Grzegorz Grabowski, z którym dziś rozmawiam w podcaście.

Wejdź już dziś na stronę https://inwestorium.pl i kup bilet, a z kodem „podcast” cena biletu pozytywnie cię zaskoczy. Do zobaczenia 16 września na Forum Świadomych Inwestorów w Warszawie!
************** ************************ ************************ ************************ ************************

 

Grzegorz Grabowski – założyciel i współwłaściciel Kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl oraz spółki doradztwa podatkowego, które skupiają się na obsłudze klientów prowadzących najem, podnajem, handel nieruchomościami, deweloperkę, noclegi dla turystów, pośrednictwo i inne.

Grzegorz jest autorem poczytnego bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami, ich rozliczaniem i podatkami, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym, fliperom, pośrednikom i innym podmiotom działającym w branży nieruchomości. Napisał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“ oraz najnowszą „ABC Podatków w nieruchomościach”.

Prowadzi także tematyczne wykłady i szkolenia, tworzy kursy online dla inwestorów oraz przedsiębiorców, sam inwestuje w nieruchomości na wynajem w Polsce i za granicą.

Rozmawiam z Grzegorzem o formie działalności i podatkach przy zakupie mieszkań pod wynajem i przy „wynajmie krótkoterminowym”. Dyskutujemy o opodatkowaniu flipów, czyli podatkach przy zakupie, remoncie i sprzedaży mieszkań. Poruszamy też temat Forum Świadomych Inwestorów w Nieruchomości.

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:03:32

Forma działalności i podatki przy zakupie mieszkań pod wynajem

00:14:48

Podatki przy „wynajmie krótkoterminowym”

00:17:27

Opodatkowanie flipów, czyli podatki przy zakupie, remoncie i sprzedaży mieszkań

00:29:32

O Forum Świadomych Inwestorów w Nieruchomości

00:29:56

Gdzie można znaleźć Grzegorza Grabowskiego

Podcast do poczytania


 

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0