Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #040: O nawyku oszczędzania pieniędzy i budowaniu aktywów – Sławek Muturi

17 października , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Sławek Muturi – pół-Polak, pół-Kenijczyk, mieszkający w Warszawie. Absolwent SGH, UW oraz London Business School. Pracował w ONZ oraz w firmach doradczych. W tym samym czasie inwestował w mieszkania na wynajem. Dzięki temu w 2009 roku, w wieku 43 lat osiągnął wolność finansową.

Jego misją stało się wspieranie wolności finansowej Polek i Polaków – dzieli się wiedzą, wspiera inwestujących w mieszkania pod wynajem. Jego firma Mzuri była pionierem usługi zarządzania najmem w Polsce.

Jego życiowym projektem jest Fundacja Fridomia, której misją jest zapewnienie mieszkań młodym dorosłym opuszczającym domy dziecka.

Pasją Sławka są podróże. Jako jedna z tylko trzech osób na całym świecie odwiedził wszystkie 193 kraje członkowskie ONZ, co najmniej po dwa razy każdy.

Sławek włada 12 językami, w tym 7 biegle.

Rozmawiam ze Sławkiem o budowaniu nawyku oszczędzania pieniędzy i motywacji do inwestowania w nieruchomości. Dzielimy się pomysłami jak wydawać mniej i zachęcamy do budowania aktywów, które będą regularnie wkładać nam pieniądze do kieszeni.

 

Polecana książka:

  • Sławek Muturi, Jakub Bączek – Psychologia wolności finansowej

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:51

Kim jest Sławek Muturi

00:04:34

O pasji nt. podróżowania

00:12:54

O budowaniu nawyku oszczędzania pieniędzy

00:16:10

O motywacji do inwestowania w nieruchomości

00:19:21

Jak wydawać mniej

00:24:20

O budowaniu aktywów

00:31:18

Potrzeby i pragnienia, czyli jak ograniczać niepotrzebne wydatki

00:43:30

Gdzie można znaleźć Sławka Muturi

Podcast do poczytania


 

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0