Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Apartamenty – czy mają wzięcie?

5 grudnia , 2016 | Autor: Kuba Karliński

W których miastach najłatwiej znaleźć apartament? Czy drogie lokale szybko znajdują swoich nabywców? Jakie perspektywy rysują się przed tym segmentem rynku i jakie trendy można na nim zauważyć?

Największą ofertą nowych apartamentów może pochwalić się największy i najdroższy rynek pierwotny, czyli Warszawa. Prestiżowe lokale możemy także dosyć łatwo znaleźć we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Również na mniejszych, ale z pewnych względów absolutnie wyjątkowych rynkach (Zakopane, Jurata, itp.), nie brakuje tego rodzaju ofert.

apartamentowce

Wyniki sprzedażowe w tego rodzaju inwestycjach i rozpoczynane budowy kolejnych apartamentowców wskazują na to, że istnieje realny popyt na ten produkt. Oczywiście ze względu na znaczniej bardziej ograniczoną liczebnie klientelę, tempo sprzedaży nie dorównuje inwestycjom z segmentu popularnego. Deweloperzy jednak dobrze zdają sobie z tego sprawę i w swoich biznes planach zakładają z góry dłuższy okres sprzedaży.

 Perspektywy stojące przed inwestycjami z wyższej półki wyglądają całkiem dobrze. Jeśli społeczeństwo będzie się bogacić, to i zapotrzebowanie na tego rodzaju obiekty będzie w naturalny sposób rosnąć. Tym bardziej, jeśli inne bezpieczne sposoby lokowania kapitału będzie charakteryzować niska stopa zwrotu.

Wśród najnowszych trendów na rynku luksusowych nieruchomości można zauważyć coraz większą uwagę przywiązywaną przez inwestorów nie tylko do kwestii estetycznych i związanych z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi, ale również do kwestii ekologicznych, czy też najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych (inteligentny dom). W celu zachęcenia klientów do wyboru tej a nie innej inwestycji dokłada się starań do spójnego zagospodarowania części wspólnych i atrakcyjnej małej architektury. Każda z inwestycji stara się wyróżnić na tle konkurencji, stąd dużo wysiłków ukierunkowanych jest na podkreślenie jej niepowtarzalności i wykreowanie specyficznego stylu całego przedsięwzięcia.

Również apartamenty w zabytkowych kamienicach przeżywają obecnie swój renesans. Pojawia się coraz więcej projektów zakładających kompleksową renowację starych murów i przywrócenie im dawnej świetności. Przykładem jest firma Magmillon, która w ramach swojego projektu „Warszawskie Kamienice” podjęła się renowacji zabytkowej kamienicy przy Brzeskiej 18 na Pradze Północ, a teraz zaczyna prace związane z remontem i rozbudową budynku przy Lubomira 6, niedaleko Ronda Wiatraczna.

Sukces Brzeskiej 18, gdzie większość lokali znalazła swoich nabywców, jeszcze przed rozpoczęciem prac remontowych, utwierdził nas w przekonaniu, że klienci coraz częściej doceniają historyczny charakter budynków i decydują się na zakup niepowtarzalnych apartamentów w zabytkowej scenerii. Na Brzeskiej 18 zostało zaledwie kilka apartamentów, jednak i te niedługo znajdą nabywców. Teraz ruszamy z zupełnie nową inwestycją, która zakłada renowację oraz rozbudowę starej kamienicy przy Lubomira 6 na Pradze Południe. Liczymy na to, że ten projekt wyróżni się na tle pozostałych inwestycji i przyciągnie nowych mieszkańców.

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0