Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Chcesz zostać inwestorem na rynku mieszkaniowym? Sprawdź, od czego zacząć!

26 lipca , 2017 | Autor: Kuba Karliński

Zgromadziłeś znaczny kapitał i chciałbyś ulokować go w długofalowej inwestycji? Trudno o segment rynku oferujący równie dobrą relację ryzyka i potencjalnego zysku jak nieruchomości! Możesz je wynajmować przez długie lata albo odsprzedać z dużym zyskiem. Jak się do tego przygotować? Na początek podejmij tych kilka ważnych kroków.

Oszacowanie sił

Pierwszy etap to porządki w budżecie. Zsumuj posiadane środki i przelicz, jakim kapitałem dysponujesz. Bilans miesięcznych przychodów, wydatków, oszczędności, a także zobowiązań, takich jak rachunki, raty kredytu, pomoże Ci oszacować, jakiego rzędu kwoty możesz przeznaczać na inwestycje. Takie zestawienie ujawni także niewielkie wydatki, np. na małe przyjemności, które w skali roku stają się bardziej odczuwalne (np. kubek kawy w ulubionej kawiarni kilka razy w tygodniu). Być może, jesteś w stanie zrezygnować z części z nich by stopniowo zwiększać kapitał na inwestycje.

Kontrola budżetu

Początki inwestowania nie są łatwe. Dokładnie prześwietlenie budżetu pozwoli Ci uchronić się przed błędami początkującego inwestora, np. zachłanności na nieruchomości w podejrzanie atrakcyjnych cenach. Powinieneś także wyzbyć się poczucia dyskomfortu związanego z kredytowaniem swoich inwestycji. Podstawą jest dobry plan. Wystarczy wliczyć raty do bilansu i przeliczyć czy wszystko się spina. Dobre inwestycje to takie, które same na siebie pracują. Kredyt na nieruchomość będzie spłacał się sam, jeśli szybko znajdziesz najemcę zakupionego lokalu. Możliwość zaciągnięcia kredytu pod zabezpieczenie hipoteczne to jedna z najważniejszych zalet nieruchomości jako lokaty kapitału, warto zatem z niej skorzystać. Zanim zabierzesz się za inwestowanie, dowiedz się nieco więcej o rynku usług finansowych. Zgłęb możliwości uzyskania kredytu na nieruchomość, w którą celujesz. Pamiętaj aby zawsze postępować zgodnie z własnym, z góry ustalonym planem finansowym, a będziesz skazany na sukces!

Ustalenie priorytetów

Warto zastanowić się nad tym, jak chcesz inwestować odłożone pieniądze i co jest dla Ciebie najważniejsze w tym procesie – bezpieczeństwo, zysk czy szybkość zarobku? Pamiętaj, że nieruchomość nie będzie przeznaczona dla Ciebie. Twoim celem jest zaspokojenie potrzeby potencjalnego nabywcy lub wynajmującego. Zrób research i spróbuj oszacować, jakie mieszkania cieszą się obecnie największym zainteresowaniem. Mierz przy tym siły na zamiary. Stać Cię na zakup małej kawalerki, którą będziesz wynajmować studentowi? A może wolałbyś zainwestować w luksusową lub nietypową posiadłość?

Zgodnie z najnowszymi badaniami przybywa świadomych konsumentów nieruchomości, przede wszystkim zaś Polaków zainteresowanych mieszkaniami z górnej półki oraz zindywidualizowanymi ofertami, skierowanymi do chcących mieszkać inaczej niż większość. Inwestorzy mają coraz większy wybór dzięki firmom mającym w swoim portfolio niszowe projekty. Magmillon oferuje nowoczesne apartamenty o różnych metrażach, w pieczołowicie odnowionych warszawskich kamienicach.

Ulepszaj nieruchomość i zarabiaj więcej

Masz już nieruchomość? Świetnie! Następny krok to nadanie jej jakości i charakteru – czyli zwiększanie jej potencjalnej dochodowości. Jak to zrobić? Poza czynszem, który będzie dla Ciebie stałym źródłem dochodu, możesz też zainwestować w „dodatki” do mieszkania, dzięki którym będziesz mógł oczekiwać od lokatora wyższych opłat. Miejsce parkingowe, komórka lokatorska, zadbany balkon będą ku temu doskonałymi argumentami. Pomocne będzie także podniesienie standardu wykończenia mieszkania. Takie mini-inwestycje w Twój lokal zadziałają krótkofalowo – pomogą Ci zwiększyć miesięczny przychód z mieszkania – ale także długofalowo – za jakiś czas możesz bowiem chcieć odsprzedać nieruchomość z dużym zyskiem.

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0