Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Kupujemy małe mieszkania, ale z wieloma pokojami – tendencja jak przed 1989 rokiem

22 stycznia , 2016 | Autor: Kuba Karliński

Wśród Polaków największą popularnością cieszą się mieszkania o powierzchni 30 – 50 m2. One też zdaniem ekspertów będą utrzymywały swoją wartość, w niektórych przypadkach mogą nawet zyskiwać. A jakie mieszkania staną się okazją do zakupu? Jakie są tendencje na rynku nieruchomości? Więcej w materiale wideo.

Ceny na rynku nieruchomości w 2016 roku powinny być stabilne. Na pewno mieszkania w granicach 30 – 50 m2, czyli te najbardziej poszukiwane, będą utrzymywały ceny. Mogą delikatnie drożeć, jeżeli będą miały dobrą lokalizację. Natomiast w przypadku dużych mieszkań, które zalegają w firmach deweloperskich może być inaczej. Ich ceny mogą być dalej obniżane. I jeżeli ktoś szuka mieszkania powyżej 100 – 120 m2 , to warto jest się dobrze rozejrzeć, bo można znaleźć bardzo dobrą okazję i kupić mieszkanie w bardzo dobrej cenie. Jeżeli chodzi o mieszkania 50 m2, to trzeba pamiętać, że to są 3 pokoje.  Polacy wrócili w pewnym sensie do lat sprzed 1989 roku, czyli kupują małe mieszkania, ale z dużą liczbą pokoi.  Jak jeszcze kilka lat temu kupowane trzypokojowe  mieszkanie musiało mieć 80 m2, tak teraz najchętniej kupujemy trzy pokoje na powierzchni 50 – 55 m2.  W dzisiejszym budownictwie 30-35 m2 to jest mały salon, sypialni z kuchnią.

czytaj także

REKLAMA
0