Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Magmillon rozpoczyna remont „Rybaka”

21 czerwca , 2016 | Autor: Kuba Karliński

Już w przyszłym tygodniu ruszają prace remontowo-budowlane w kamienicy Menachema Rotlewiego przy ul. Brzeskiej 18, nazywanej także „Kamienicą Rybaka”. Po zakończeniu budowy będą tam dostępne 54 lokale mieszkalne i 5 lokali komercyjnych.

Zarządzająca inwestycją firma Magmillon porozumiała się z generalnym wykonawcą, firmą MERX Sp. z o.o.  z siedzibą w Białymstoku. Posiada ona bogate, kilkunastoletnie doświadczenie w projektach związanych  z nieruchomościami zabytkowymi, co zapewni efektywną realizację inwestycji.

Projekt renowacji kamienicy przygotowany został zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Odtworzona zostanie oryginalna stolarka okienna w kamienicy frontowej, zachowane będą także elementy dekoracyjne . Charakterystyczny ozdobny kartusz, znajdujący się na szczycie elewacji frontowej, zostanie pieczołowicie odnowiony. W budynkach o łącznej powierzchni całkowitej 4 220 m.kw. powstaną 54 komfortowe lokale mieszkalne, z których najmniejszy będzie mieć powierzchnię 24 m.kw., a największy – 134 m.kw. Na niższych kondygnacjach znajdzie się 5 lokali komercyjnych, w tym 2 z witrynami od strony ulicy Brzeskiej i Bazaru Różyckiego. Będą one mogły być przeznaczone na biura lub usługi.

Jesteśmy miłośnikami starych budynków, zależy nam na tym, by substancja miejska, która przetrwała I i II wojnę światową, została przywrócona miastu i jego mieszkańcom. Kładziemy szczególny nacisk na odtworzenie pierwotnego, późno secesyjnego stylu kamienicy, jednocześnie zapewniając maksymalny komfort dla wszystkich mieszkańców. Mamy nadzieję, że stworzymy nową wizytówkę ulicy Brzeskiej, która pociągnie za sobą proces przeobrażenia się całej okolicy.

Magmillon przewiduje, że zakończenie robót nastąpi w IV kwartale 2017 roku, zaś pierwsi mieszkańcy będą mogli wprowadzić się do kamienicy wiosną 2018 roku.

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0