Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Rządowy program wstrząśnie cenami wynajmu mieszkań

30 listopada , 2016 | Autor: Kuba Karliński

Rządowy program Mieszkanie Plus ma szanse na sukces, a wówczas wstrząśnie cenami wynajmu mieszkań. W największym stopniu w mniejszych miastach. Ale ten wstrząs dotyczy też Warszawy i to prawie samego centrum stolicy.

To w średniej wielkości miastach, a także tych małych rentowność najmu jest największa: – W Warszawie wynosi 5 proc., a w niektórych małych miastach jest nawet dwukrotnie większa.

Pilotażowe miasta wybrane do realizacji rządowego programu, to przede wszystkim małe miasta. W tych miastach nie byli aktywni deweloperzy, podaż mieszkań na wynajem była niska, stąd wysoka dotychczas stopa zwrotu z najmu, a realizacja rządowego programu, który ma szanse na sukces, wywoła tam największe zmiany cen.

 

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0