Daniel Lewczuk – o pytaniach, wymówkach i determinacji, pieniądzach oraz inwestycjach w startupy – podcast Inwestorium #016

17 października , 2021 | Autor: Kuba Karliński

Daniel Lewczuk działa w branży rekrutacyjnej – executive search od 1998 r. Własny biznes prowadzi od 2004 r. Jest członkiem rad nadzorczych od 2013 r. Zasiadał lub w dalszym ciągu działa w radach nadzorczych m.in. Grupy Kopex S.A., Mostostalu Zabrze S.A., a także był Przewodniczącym Rady Nadzorczej Runmageddon S.A. W swojej karierze obsadził ok. 600 stanowisk w Zarządach, Radach Nadzorczych i stanowiskach raportujących do zarządów firm.

Daniel inwestuje także w startupy. Zrealizował dotąd 9 inwestycji m.in. w Goldenline, Sentione, Helping Hand. Ta ostatnia to przykład Impact Investment, które coraz mocniej przykuwają jego uwagę. Daniel angażuje się także charytatywnie. Świat staje się dzięki temu lepszy, a on czerpie z tego ogromną satysfakcję.

Daniel uwielbia wyzwania nie tylko w biznesie. Realizuje je także w sporcie, często ekstremalnym. W ramach projektu 4Pustynie przebiegł 1.000 km po 4 pustyniach na 4 kontynentach. Ukończył także m.in. zawody triatlonowe Ironman i najtrudniejszy wyścig MTB na świecie – La Ruta de los Conquistadores w Kostaryce.

 

To jest druga część naszej rozmowy, w której rozmawiam z Danielem o pytaniach, jakie warto sobie zadawać dla świadomego rozwoju, wymówkach i determinacji w realizacji celów. Dyskutujemy także o pieniądzach i inwestycjach w startupy, czyli nowe przedsięwzięcia biznesowe. Daniel zdradza także, jakie rady dałby sobie samemu 20 lat temu.

 

Polecani autorzy:

  • Napoleon Hill
  • Steven Covey
  • Tony Robbins
  • John Maxwell
  • Ken Blanchard
  • Nick Vujicic

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:43

O wymówkach i determinacji

00:07:28

Jakie pytania warto sobie zadawać dla świadomego rozwoju

00:22:03

O pieniądzach

00:25:43

O inwestycjach w startupy

00:30:41

Rady dla siebie 20 lat temu

00:37:50

Polecane książki

00:40:02

Gdzie można znaleźć Daniela Lewczuka

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także