Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #049: O wartości ładnego widoku z okna i wycenie nieruchomości – Maciej Kraus

19 grudnia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Maciej jest partnerem w funduszu inwestycyjnym Movens Capital. Studiował na SGH, UW, Stanford i Harvard. Uzyskał tytuł doktora i całą swoją ponad 15-letnią karierę zawodową poświęcił marketingowi i sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem strategii cenowych (pricingu). Maciej prowadzi zajęcia z pricingu na wielu prestiżowych uczelniach, m.in. Stanford i London Business School. Jest autorem książek na temat strategii sprzedaży i zarządzania cenami.

Pracował w ponad 50 krajach świata dla największych globalnych koncernów oraz małych i średnich firm. TED Talk Macieja ma już 150.000 odsłon.

Zapalony maratończyk i triatlonista.

Rozmawiam z Maciejem o zjawiskach cenowych na rynku mieszkaniowym i doświadczeniach inwestorów oraz deweloperów związanych z wyceną nieruchomości. Dyskutujemy o identyfikowaniu potrzeb oraz profilowaniu klientów. Rozmawiamy też o wartości ładnego widoku z okna dla klientów i budowaniu wartości w głowie klienta.

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:03:26

Co łączy Macieja Krausa z rynkiem nieruchomości?

00:05:13

Prognozy cenowe dla rynku mieszkań

00:12:22

O inwestycjach super premium na polskim rynku

00:16:29

Gdzie warto inwestować na rynku nieruchomości?

00:26:34

Ile jest warty dla klientów ładny widok z okna

00:29:34

Strategia niskich cen w branży deweloperskiej

00:32:33

O segmentacji i profilowaniu klientów

00:35:32

Budowanie wartości w głowie klienta

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0