Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #026: Jak przejść od pracy na etacie do własnego biznesu – Tomasz Karwatka

26 grudnia , 2021 | Autor: Kuba Karliński

Tomasz Karwatka jest przedsiębiorcą. Zbudował razem z bratem Piotrem kilka firm technologicznych. Największa z nich – Divante – zatrudnia aktualnie ponad 300 osób i działa bez zaangażowania Tomka i jego brata. Kolejna firma – Vue Storefront działa dziś przede wszystkim w USA i dostała się do ekskluzywnego inkubatora Y Combinator.

Aktualnie Tomek rozwija Catch The Tornado – startup studio, które tworzy i rozwija kolejne firmy.

Odzyskany czas przeznacza m.in. na pomaganie innym przedsiębiorcom, czytanie książek, podróże i sport.

Tomek imponuje konsekwencją i skutecznością w realizacji swoich marzeń i planów. Jest przy tym niezwykle skromnym i ujmującym człowiekiem.

To jest druga część naszej rozmowy, w której rozmawiam z Tomkiem m.in. o tym, jak przejść od pracy na etacie do własnego biznesu, o odkrywaniu tego, co się lubi oraz o najbardziej przełomowych momentach w życiu. Tomek dzieli się także radami dla siebie samego sprzed 20 lat, a także swoim podejściem do pieniędzy, budowania majątku i wolności. Dyskutujemy także o YPO – Young Presidents Organization i grupach wsparcia dla przedsiębiorców.

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:12

Jak przejść od pracy na etacie do własnego biznesu

00:09:46

O odkrywaniu tego, co się lubi

00:14:24

O najbardziej przełomowych momentach w życiu

00:19:10

Rady dla siebie sprzed 20 lat

00:24:39

O YPO i grupach wsparcia

00:31:04

O pieniądzach, budowaniu majątku i wolności

00:38:52

Gdzie można znaleźć Tomasza Karwatkę

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0