Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #052: 0 receptach na wysoką inflację dla gospodarstw domowych – Witold Orłowski

9 stycznia , 2023 | Autor: Kuba Karliński

Witold Orłowski – profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska.

W przeszłości szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej.

Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Jest autorem 15 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.

Rozmawiam z profesorem o receptach na wysoką inflację z perspektywy gospodarstwa domowego, walce o dochody i utrzymaniu poziomu życia przy niższych kosztach. Poruszamy też kwestię ochrony oszczędności i inwestowania w trudnych czasach. Nie mogło też zabraknąć nieruchomości.

 

Polecana książka:

  • Greg McKeown – Esencjalista. Mniej, ale lepiej

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:35

Jakie problemy powoduje inflacja dla ludzi?

00:04:37

Recepta na inflację

00:07:39

O „opiece” polityków nad emerytami

00:10:23

Jak żyć, tracąc na inflacji?

00:13:59

O wyłączaniu autopilota i szukaniu oszczędności

00:17:40

O ochronie oszczędności i inwestowaniu przy wysokiej inflacji

00:23:52

O inwestowaniu w nieruchomości

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0