Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Polska skorzysta na ewakuacji londyńskich banków przez Brexit

8 sierpnia , 2016 | Autor: Kuba Karliński

Międzynarodowe banki, które przez Brexit zdecydują się na przeniesienie swych central z Londynu na kontynentalną Europę najchętniej na nową siedzibę wybierać będą Frankfurt, a Polskę na nową lokalizację centrów usług wspólnych. Takie centra w Polsce zatrudniają już ponad 200 tys. pracowników, Brexit doprowadzi do ich jeszcze szybszego rozwoju.

– Instytucje finansowe, a zwłaszcza banki zmieniać będą swój model finansowy, jeżeli Wielka Brytania zgodnie z wynikami referendum w praktyce przeprowadzi Brexit. Frankfurt już jest centrum finansowym kontynentalnej Europy i do tego miasta swoje centrale przeniesie najwięcej banków, my natomiast zyskamy wtedy poprzez rozwój centrów usług wspólnych.

Tagi:

czytaj także

REKLAMA
0