Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #032: O budowaniu kultury zaangażowania i odpowiedzialności w firmach – Sławek Błaszczak

22 sierpnia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Sławek Błaszczak jest założycielem i współwłaścicielem 4Results – jednej z wyróżniających się w Polsce firm szkoleniowo-doradczych. Odpowiada za strategię 4Results, rozwój produktów, nowe kierunki rozwojowe. Przez 14 lat kierował Grupą 4Results.

Od 25 lat rozwija kompetencje kadr kierowniczych wyższego i średniego szczebla w firmach. Prowadzi warsztaty strategiczne dla klientów, wspiera ich w budowaniu wspólnej wizji, uruchamianiu energii do nowych przedsięwzięć, stawianiu ambitnych celów. Fascynują go nowe kierunki zarządzania związane z ciągle zmieniającym się rynkiem i nowymi technologiami.

Pełnił funkcję menedżera, trenera, coacha, mentora i wykładowcy. Jest współautorem m.in. książek „Angażujący lider” i „Dbam. Rebelia w korporacji”. Prowadzi podcast „Kto tu rządzi? Kultura Odpowiedzialności”.

Rozmawiam ze Sławkiem o budowaniu kultury zaangażowania i odpowiedzialności w firmach, jak robić to w korporacjach i małych organizacjach. Sławek zdradza także bariery i wyzwania organizacyjne, z jakimi trzeba sobie radzić, wdrażając accountability.

 

Polecane książki:

  • David Marquet – Zmień kurs! Prawdziwa historia przemiany przywództwa
  • Karol Turek, Sławek Błaszczak, Radek Matuszewski – DBAM. Czyli rebelia w korporacji
  • Stanley McChrystal – Team of teams

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:28

Kim jest Sławek Błaszczak

00:02:34

O budowaniu zaangażowania i odpowiedzialności

00:10:12

Jak wdrażać accountability w biznesie

00:12:14

Przykład skutecznego wdrożenia accountability w korporacji

00:20:37

Specyfika wdrożenia accountability w mniejszej firmie

00:25:51

Bariery i wyzwania organizacyjne przy wdrażaniu kultury accountability

00:32:46

Gdzie można znaleźć Sławka Błaszaczaka

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0