Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #048: O inflacji z perspektywy ludzi biznesu – Witold Orłowski

12 grudnia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Witold Orłowski – profesor nauk ekonomicznych, profesor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska.

W przeszłości szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP i Rady Gospodarczej Rządu, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej.

Wykładał na licznych uczelniach w Polsce i za granicą. Jest autorem 15 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.

Rozmawiam z profesorem o inflacji z perspektywy ludzi biznesu. Dyskutujemy o skutkach oczekiwań inflacyjnych, presji ze strony pracowników na podwyżki wynagrodzeń oraz walce o utrzymanie kosztów w ryzach i wyższe ceny. Poruszamy też temat wykorzystania niesprzyjającej sytuacji gospodarczej do skokowego rozwoju biznesu.

 

Polecana książka:

  • Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów. Po drugiej stronie lustra

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:35

Jak biznesy mogą bronić się przed inflacją?

00:05:59

O skutkach oczekiwań inflacyjnych

00:15:48

Jak wykorzystać wysoką inflację dla skokowego rozwoju biznesu?

00:20:52

O presji na podwyżki przy wysokiej inflacji

00:22:12

Rys historyczny na hiperinflację i wysoką inflację w Polsce i na świecie

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0