Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #033: O inwestowaniu w startupy, wybieraniu zwycięskich zespołów founderów – Greg Albrecht

29 sierpnia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Greg Albrecht jest założycielem Albrecht & Partners. Prowadzi coaching dla zarządów firm, mentoring dla założycieli firm i projekty optymalizacji biznesu w obszarze przywództwa i strategii wzrostu. Jest certyfikowanym coachem International Coaching Community oraz Gallup-Certified Strengths Coach. Inwestuje w startupy jako anioł biznesu i partner w NxtGen Angels.

Wydaje podcast biznesowy „Greg Albrecht Podcast – Wszystkie Twarze Biznesu” oraz Business Unlimited Newsletter subskrybowany przez tysiące liderów z Polski i zagranicy. Pracował dla ponad 300 firm, od jednoosobowych działalności po globalne korporacje.

Po godzinach uwielbia zdobywać nowe umiejętności i zwiedzać parki narodowe. Posiada licencję instruktora nurkowania. Ukończył kilka maratonów biegowych i rowerowych. Uwielbia literaturę i prowadzi regularne spotkania Book Clubu w ramach społeczności Business Unlimited. Mieszka w Polsce i Hiszpanii.

Rozmawiam z Gregiem o inwestowaniu w startupy, od czego zacząć, o wybieraniu zwycięskich zespołów i żółtych oraz czerwonych flagach w tym procesie. Dotykamy także roli mniejszościowego inwestora kapitałowego, którą wielu przedsiębiorcom i menedżerom trudno przyjąć. Wskazujemy też founderom co robić i czego nie robić w czasie poszukiwania inwestorów do swojego projektu.

 

Linki:

 

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:02:13

Kim jest Greg Albrecht

00:05:08

O lekcjach z inwestycji w startupy

00:08:29

Recepta na wybór zwycięskiego zespołu startupu

00:11:25

O szukaniu inwestorów przez założycieli startupów

00:17:19

O współpracy między inwestorami a founderami

00:20:35

Jak wybierać projekty do inwestowania

00:23:37

Od czego zacząć inwestowanie w startupy

00:28:26

Gdzie można znaleźć Grega Albrechta

Podcast do poczytania


 

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0