Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #029: O pasji i motywacji w pracy rzecznika patentowego – Robert Jarzynka

16 stycznia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Robert Jarzynka jest europejskim rzecznikiem patentowym oraz zawodowym pełnomocnikiem przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej EUIPO.

Robert jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację rzecznikowską przy Polskiej Izbie Rzeczników Patentowych oraz Podyplomowe Studia Prawa Własności Przemysłowej w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Od 2005 r. założyciel i wspólnik kancelarii prawno-patentowej Jarzynka i Wspólnicy. Współzałożyciel i wiceprezes „Stowarzyszenia na Rzecz Ochrony Własności Przemysłowej”. W 2009 r. pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

Specjalizuje się w znakach towarowych, wynalazkach oraz wzorach użytkowych, wzorach przemysłowych, postępowaniach zgłoszeniowych, postępowaniach dotyczących naruszeń oraz spornych, prowadzeniu procesów sądowych, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji i ochronie praw autorskich.

To jest druga część naszej rozmowy, w której rozmawiam z Robertem o tym, co pasjonuje w pracy rzecznika patentowego, błogostanie, szczęśliwości oraz motywacji do działania. Dyskutujemy także o przełomowych momentach w swoim życiu i o pieniądzach.

 

Polecane książki:
– Rafał Tomański „Tatami kontra krzesła. O Japończykach i Japonii”
– George Orwell „1984”

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:24

Co pasjonuje w pracy rzecznika patentowego

00:07:14

Polecane książki

00:12:00

O najbardziej potrzebnych rzeczach na bezludnej wyspie

00:13:16

O błogostanie i szczęśliwości

00:16:44

Jak dbać o samopoczucie i dobrą energię

00:18:24

O motywacji do działania

00:21:35

O przełomowych momentach w życiu

00:23:03

O pieniądzach

00:30:20

Gdzie można znaleźć Roberta Jarzynkę

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0