Ta strona wykorzystuje pliki cookies jak każda inna strona. Więcej na ten temat przeczytasz w Polityce prywatności. Wchodząc na stronę wyrażasz na nie zgodę według ustawień Twojej przeglądarki. Możesz je w każdej chwili zmienić, a jeśli tego nie zrobisz przeglądanie strony nastąpi z wykorzystaniem tych plików.

Inwestorium #030: O budowaniu firmy, bankructwie i 11 milionach długu – Dawid Gutkowski

30 stycznia , 2022 | Autor: Kuba Karliński

Dawid Gutkowski jest fanem rozwoju osobistego i przedsiębiorcą z ponad 20-letnim doświadczeniem. Od najmłodszych lat stawia sobie coraz ambitniejsze plany i dąży do ich realizacji.

W wieku 25 lat zbudował firmę zatrudniającą ponad 1.000 osób i generującą ponad 100 mln PLN przychodów rocznie. Nie sprzedał firmy, kiedy pojawił się zainteresowany nią fundusz i rok później zbankrutował z 11 mln PLN długu. Dawid nie załamał się tą sytuacją i odbudował swoje zaufanie do siebie. Wrócił do podstaw, zaczął działać w nowej branży i spłacił długi. Zajęło mu to ponad 10 lat.

Dawid założył i prowadzi biuro pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w Poznaniu. Rozwija także działalność brokerską w Warszawie i Hiszpanii. Niedawno rozpoczął także działalność deweloperską w podpoznańskim Kurniku.

Rozmawiam z Dawidem o jego drodze przedsiębiorcy od najmłodszych lat, zbudowaniu 1.000-osobowej firmy i spektakularnym bankructwie, a także o tym, jak się po nim podniósł i pozbierał. Dyskutujemy także o zdolności do gromadzenia zasobów, która jest jedną z najważniejszych cech, jakie powinien doskonalić każdy przedsiębiorca, właściciel i menedżer firmy.

 

Polecana książka:
– Brian Tracy „Turbo strategia dla firm”

 

Linki:

O czym usłyszysz w tym odcinku podcastu?

00:01:46

Kim jest Dawid Gutkowski

00:06:52

Droga do własnego biznesu

00:10:59

Największy sukces i spektakularne bankructwo

00:22:05

Nieoczywiste konsekwencje bankructwa firmy

00:27:16

O zdolności do gromadzenia zasobów

00:33:44

Gdzie można znaleźć Dawida Gutkowskiego

Te odcinki mogą też cię zainteresować

Posłuchaj także

0